خطیبی: تا آخرین بازی لیگ دست از تلاش برنمی‌داریم - اوجان نیوز | ojan news

خطیبی: تا آخرین بازی لیگ دست از تلاش برنمی‌داریم

رسول خطیبی بعد از برد مقابل ذوب‌آهن گفت: اگر مربی خارجی با وجود ۲ مصدومیت و عقب بودن به بازی برگردد، می‌گویند فلان مربی ایتالیایی یا آرژانتینی است و دانش بالایی دارد.

 رسول خطیبی سرمربی ماشین‌سازی پس از برتری دو بر یک تیمش برابر ذوب‌آهن در نشست خبری حاضر شد و گفت: زلزله آذربایجان استرس دو تیم و به خصوص تیم ما را افزایش داد. می‌ترسیدیم که بی‌خوابی دیشب باعث شود تا کیفیت خوبی را نداشته باشیم و مصدوم شویم. تیم ما بهتر از ذوب‌آهن کار کرد. هواداران هم فرهنگ بالای خود را نشان دادند و سپاس گذار آن‌ها هستیم. زیرا تیم ما روی یک اتفاق در دقیقه اول گل را دریافت کرد. من به بازیکنان گفتم بازیسازی را از عقب زمین آغاز کنید و همه چیز گردن من است. اما هواداران تا دقیقه ۹۰ از ما حمایت کردند و همین باعث شد تیم برگردد و بازی را ببرد.

وی در ادامه گفت: بعد از گلی که خوردیم، شرایط بازی تغییر کرد و بازیکنانم از لحاظ روحی و روانی به هم ریختند اما با صحبت‌هایی که در طول بازی انجام دادیم به بازی برگشتند. تغییر نفرات و تغییر تاکتیک در برد ما موثر بود. در بازی موقعیت‌های زیادی داشتیم و اگر توپ‌های‌مان تبدیل به گل می شد، می‌توانستیم ۴ یا ۵ بر یک برنده باشیم. همین که بازی باخته را بردیم روح بزرگ بازیکنان ما را نشان می‌دهد. ذوب‌آهن از لحاظ نفرات تیم باکیفیتی است و تیم ۱۰ میلیاردی ما مقابل تیمی ۳۰ یا ۴۰ میلیاردی بازی کرد. نفرات خوبی دارند و تیم پر امکاناتی هستند. از بازیکنانم تشکر می کنم که با تمام وجودشان بازی کردند. افتخار می‌کنم که سرمربی این تیم هستم و بازیکنان با معرفتی دارم. امیدوارم این روند پیروزی ادامه داشته باشد. سال گذشته این تیم در تمام بازی‌هایش ۴ برد داشت اما ما تا هفته دهم امسال به این تعداد برد رسیدیم و شخصیت ماشین سازی شکل گرفته است. ما جزو ۵ تیم باکیفیت لیگ ایران هستیم.

خطیبی در ادامه ضمن تمجید از تیمش گفت: در بازی‌هایی که نتوانسته بودیم به بازی برگردیم، آموخته بودیم که باید تاکتیکی را بچینیم که بتوانیم بازی را ببریم. لطف خدا بود که بازیکنان تغییرات تاکتیکی را به خوبی اجرا کردند و خوشحالم که به این سطح رسیدیم. دو تعویض به دلیل مصدومیت داشتیم که تیم من را اذیت کرد. اگر مربی خارجی با وجود ۲ مصدومیت و عقب بودن به بازی برگردد، می‌گویند فلان مربی ایتالیایی یا آرژانتینی است و دانش بالایی دارد. کار در تیمی مثل ماشین سازی که نگاه زیادی به جوانگرایی دارد سخت است و جسارت می‌خواهد. البته تمام این موفقیت‌ها دلیل دیگری هم دارد و یکی از دلایل آن مربی بدنساز تیم است. اگر در بعضی از بازی‌های مان بدشانسی وجود نداشت و به حق خود می رسیدیم، می توانستیم جزو تیم‌های بالانشین جدول باشیم. در نیم‌فصل دوم تغییری نخواهیم داشت و تنها ۲ یا ۳ بازیکن در خط حمله جذب می‌کنیم.

او درباره داوری گفت: داوری در این دیدار خیلی سخت بود. تیم من برده است و نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. من حتی اگر می‌باختم هم به داور اعتراض نمی‌کردم. شرایط بازی برای او سخت بود و امیدوارم داور بتواند به درستی کارش را انجام دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد